ADES

Gelecekten Haber Veriyoruz

Hızlı değişen hava koşulları, ani bastıran tipi, buzlanmaya başlayan bir köprü ve güzel başlayan yolculuğunuzu riskli hale getirebilecek birçok doğa olayı.

ADES, siz henüz tehlike ile karşılaşmadan olası yol ve meteoroloji risklerini ölçen, değerlendiren, sizi ve otoriteleri bilgilendiren yeni nesil bir teknolojidir. Ades, akıllı yol konseptinin ilk ve en önemli parçasıdır.

Ades, sadece yol çevresindeki meteorolojik durumu değil, yol yüzeyi sıcaklığını ve donma noktasını da sürekli izler. Özellikle köprü ve viyadükler gibi hızlı ve önce donabilen yüzeylerde etkilidir. Ades, donma olayını henüz gerçekleşirken algılar ve sürücüler varmadan önce dijital levha ve panellere veri göndererek sürüş hızını düşürür.

Ades, meteorolojik şartları mikro istasyonlarla yerel olarak izler. Ölçümleri yol yüzeyindeki donma noktası kestirimi ile birleştirir ve buzlanma öncesi en riskli noktaları karayolu otoritesine harita üzerinde işaretler.

Ades sadece sabit bir ölçüm sistemi değildir. Kar mücadele araçlarını izler ve yönlendirir. Araçların taşıdığı solüsyondan miktarından, geçilen yolun sıcaklığına kadar çeşitli verileri sürekli toplar ve değerlendirir. Ades ile, her mücadele aracı gezici bir meteoroloji ve yol değerlendirme bilgi kaynağına dönüşür.

Ades 12 ayrı tip veriyi toplayan bir sensör füzyonudur. Sistem, sunucu üzerinde, haritalı bir karar destek sistemi ile tamamlanır. Mobil uygulamalar, akıllı yol işaretleri gibi birden fazla dış sistemle entegre olabilen Ades, şehir içi ve şehirler arası yollarda can ve mal emniyetini arttırır.

Ades ile, kaybettiren değil kazandıran, ayıran değil kavuşturan yolculuklar için çalışıyoruz.

Resmi Web Sitesi : ADES

YENİ NESİL TEKNOLOJİLER