Microsoft Power BI

Nerede olurlarsa olsun verilerinize bağlanın

Dynamics 365, Salesforce, Azure SQL DB, Excel ve SharePoint gibi yüzlerce desteklenen şirket içi ve bulut tabanlı kaynaktan verilere erişin. Otomatik, artımlı yenilemelerle her zaman güncel kalmasını sağlayın. Power BI Desktop, geniş çaplı senaryolar için eyleme dönüştürülebilir içgörüler geliştirmenizi sağlar.

Verilerinizi kolayca hazırlayıp modelleyin

Veri modelleme araçları sayesinde artık veri hazırlığına harcadığınız zamandan tasarruf edebilirsiniz. Milyonlarca Excel kullanıcısının aşina olduğu self servis Power Query deneyimini kullanarak saatlerinizi geri kazanın. Power BI’da verileri alın, dönüştürün, tümleştirin ve zenginleştirin.

Excel kolaylığıyla gelişmiş analizler sunun

Normalde gözünüzden kaçabilecek verileri daha ayrıntılı inceleyip bu veriler arasındaki düzenleri keşfederek eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde edin. Hızlı ölçümler, gruplandırma, tahmin ve kümeleme gibi özellikleri kullanın. Gelişmiş kullanıcıların, DAX formül dilini kullanarak modelleri üzerinde tam denetime sahip olmalarını sağlayın. Excel kullanmayı biliyorsanız Power BI size çok kolay gelecektir.

İşiniz için özelleştirilen etkileşimli raporlar oluşturun

Etkileşimli veri görselleştirmeleriyle ilgi çekici raporlar oluşturun. Microsoft ve iş ortakları tarafından sunulan sürükle bırak tuvalinin yanı sıra yüzlerce modern veri görselini kullanarak veri hikayenizi anlatın veya Power BI açık kaynaklı özel görsel çerçevesini kullanarak kendi veri hikayenizi oluşturun. Tema, biçimlendirme ve düzen araçlarıyla raporunuzu tasarlayın.

Her yerde herkes için oluşturun

Görsel analize ihtiyacı olan kişilere görsel analiz sunun. Görüntüleyenlere, hareket halinde kullanabilmeleri için mobil kullanıma yönelik olarak iyileştirilmiş raporlar sağlayın. Power BI Desktop’tan bulutta veya şirket içinde yayımlama yapın. Power BI Desktop’ta oluşturulan raporları mevcut uygulamalara veya web sitelerine ekleyin.

YENİ NESİL TEKNOLOJİLER