SkyAtlas

OpenStack

Yüksek performanslı ve güvenli OpenStack bulut platformu Türkiye’de! NASA, HP, Rackspace ve eBay gibi dünyanın en büyük IT altyapılarını yöneten OpenStack’i kullanıyoruz. MENA bölgesinin ilk ve tek OpenStack bulut servis sağlayıcısıyız. Arkasında güçlü bir ekosistem olan OpenStack ile inovasyon hızımızı kaybetmeden SkyAtlas uzmanlığı ile müşterilerine kurumsal seviyede bulut hizmeti sunuyoruz.

7x24x365 Uzman Mühendis Desteği.

SkyAtlas bulut altyapısı ile birlikte 7x24x365 uzman teknik destek sunuyoruz. Bulut mühendislerimiz e-mail, telefon veya canlı chat ile sorularınızı yanıtlamak için hazırlar. Bulut konusundaki uzmanlığımız ile sorunlarınıza hızlı ve kesin çözümler buluyoruz.

“Gerçek” Bulut Altyapısı

Sadece sanal sunucu değil, gerçek bulut altyapısı sunuyoruz. Gerçek bulut demek bulut sunucu, bulut depolama, yüksek güvenlikli ağ altyapısı ve çok daha fazlasını kurumsal kalitedeki hizmet ile sunulmasıdır.

Canlı Dikey Ölçeklendirme (Live Vertical Resize)

SkyAtlas’ı Türkiye’nin ötesinde global arenada öne çıkartan özelliklerin başında patentli teknolojimiz Canlı Dikey Ölçeklendirme (Live Vertical Resize) geliyor. SkyAtlas bulut sunucuları hiçbir manuel müdahaleye gerek kalmadan kullandığınız uygulamaların işlemci ve bellek ihtiyacınızı takip ederek bulut sunucunun işlemci ve bellek miktarını gerçek zamanlı olarak artırabilir ya da azaltabilir. Bu sayede gerçekten kullandığınız kadar öderken, kullanımın yoğun olduğu zamanlar için herhangi bir planlama yapmadan işi SkyAtlas’a bırakabilirsiniz. Bu sayede, IT altyapınız için minimum tutarı harcayarak müşterilerinize her zaman tam performans ile hizmet verebilirsiniz.

Altyapı Yönetimi (Managed Services)

IT altyapısı yönetimi operasyonel ve kritik bir iştir. Sistemin izlenmesi, sorun olması halinde anında müdahale edilmesi, güncelleme, yükseltme ve diğer bakım/yönetim işlemleri düzenli olarak yapılması gerekir. Bırakın altyapınızı uzman SkyAtlas mühendislerimiz yönetsin. Siz de asıl ilgilenmeniz gereken ve şirketinize değer katacak işlerinizle ilgilenin.

Yüksek Erişilebilirlik.

Yüksek güvenilirlik ve erişilebilirliği bir arada sunan SkyAtlas, Live migration ve yedekli bulut altyapısı sayesinde, internet sitelerinizin, uygulamalarınızın ve kurumsal IT hizmetlerinizin oluşabilecek sorunlardan etkilenmeden güvenle çalışmasını sağlar.

Kapsül Teknolojisi

SkyAtlas kapsülleri ile tüm IT altyapınız bir iki tık ile hazır! Bulut altyapısı sadece donanımdan oluşmaz. Sunucular üzerinde çalışacak işletim sistemi, veritabanı veya uygulama sunucusu gibi yazılımların kurulması ve konfigüre edilmesi gerekir. SkyAtlas sunucuları tam ihtiyacınıza göre bulut mühendislerimiz tarafından hazırlanmış kapsüller ile birlikte gelir. Sunucu seçimi yaparken ihtiyacınıza uygun kapsülü seçerek günler hatta haftalar kazanabilirsiniz.

Yüksek Güvenlikli Ağ Altyapısı

SkyAtlas’ta ağ altyapısı müşteriler arasında paylaştırılmaz. Sunucularınız diğer müşterilerin ağlarından izole şekilde size ait özel bir ağda çalışırlar. Dilerseniz alt ağlar ile projelerinizi veya müşterilerinizi farklı alt ağlara da bölebilirsiniz.

Yüksek Performanslı Bulut Sunucular

SkyAtlas bulut sunucularında aldığınız vCPU arka planda başka müşterilerle paylaştırılan bir fiziksel işlemci değildir. Uygulamalarınız size ait gerçek Intel işlemci çekirdeği üzerinde çalışır. Bu sayede ödediğiniz para karşılığında en yüksek performansı alırsınız.

SkyAtlas API.

SkyAtlas yönetici ara yüzünden yaptığınız bütün işlemleri ve çok daha fazlasını Skayatlas API ile yapabilir, işlerinizi tamamen otomatize edebilirsiniz. SkyAtlas API RESTful uyumludur.

Birden Çok Veri Merkezi

Türkiye’deki birden çok veri merkezi ile çalışan tek bulut servis sağlayıcısıyız. Bu sayede kurumsal IT altyapınızı İstanbul ve Ankara’daki veri merkezlerimizle yedekleyebilir, uygulamalarınızın ihtiyaç duyduğu yüksek erişilebilirliği (High Availablity) elde edebilirsiniz. SkyAtlas’ın sunduğu felaket kurtarma (disaster recovery) ve iş sürekliliği (business continuity) hizmetleri ile de sorunsuz ve kurumsal kalitede bir IT altyapısını bulut ortamında kurabilirsiniz.

YENİ NESİL TEKNOLOJİLER